דולה לאחר לידה מציעה שרות מקצועי, חם ועוטף לתקופה המאתגרת של אחרי הלידה:

הדרכה להכנת הבית לקראת התינוק (כולל מה לקנות ובעיקר מה לא…)

כאשר מדובר על הורות לראשונה, אלווה אתכם בצעדיכם הראשונים, אעזור לכם באירגון הסביבה לתינוק החדש, אדריך כיצד לארגן את הבית, אתן טיפים בארגון שידת התינוק, כדי שהכל יהיה זמין ונגיש, אייעץ לכם מה הכרחי לקנות, מה נוח לשימוש ומה כדאי להשאיר להחלטה אחרי הלידה.

1
2

בניית ויצירת סדר יום לאם ולתינוק

אנחנו יודעים שכאשר מגיע תינוק חדש "אין יום ואין לילה", אעזור לך לכוון את השעון הביולוגי של תינוקך, סידור שעות ומרווחי הנקה ויצירת מחזוריות שינה – אכילה – ערות נכונה. כך למרות האינטנסיביות שקיימת בחודשים הראשונים, תוכלי למצוא מרווחי זמן פסק זמן ומנוחה.

אוזן קשבת ותמיכה בנושאים הקשורים למשפחה המורחבת

למרות שהדולה אמורה ללוות את היולדת, אך גם לאב או למשפחה הסובבת אותה יש לפעמים צורך או קשיים בהסתגלות למציאות חדשה. ולכן הדולה יכולה לתמוך גם בהם, כאשר המטרה היא ליצור תא משפחתי היוצא לדרך חדשה בצורה עצמאית. הדולה תלווה את ההורים והמשפחה עד שיהיו בשלים יותר לצאת לדרך עצמאית.

ככל שההורים ירגישו בטוחים יותר בתפקידם החדש, כך הצורך שלהם בליווי וייעוץ מקצועי ילך ויקטן.

3
4

הקניית הרגלי שינה

אחרי הלידה נושא השינה הינו נושא כאוב אצל הרבה הורים – אין לילות רצופים, אתם כל הזמן עייפים, התינוק נרדם רק על הידיים או תוך כדי אכילה….. מה עושים????  אלמד אותך שיטות להרגעת והרדמת התינוק, אעזור לך להקנות לו הרגלי שינה נכונים החל מהיום הראשון ושינוי הרגלים במידת הצורך.

הדרכה לטיפול בתינוק

אדריך אתכם ברחצה, טמפרטורת החדר והמים האופטימאליים לתינוק, החתלה, הלבשה והכנת תיק ליציאה מהבית, אדריך כיצד להרגיע תינוק בוכה ו/או סובל מכאבי גזים. אלמד אתכם על סטריליזציה, מוצצים ואתן מענה לשאלות הרבות המטרידות אתכם.

5
6

הרגלת תינוק למוצץ

הורים רבים מעוניינים שהתינוק ייקח מוצץ אך הוא מסרב. ניתן ללמד תינוק ולהרגיל אותו למוצץ וכך לספק לו את הצורך במציצה. ידוע כי מציצת מוצץ מפחיתה את הסיכוי למוות בעריסה ומגבירה את יכולת ההרגעה של התינוק.

זיהוי סימני דיכאון (והפנייה לגורם מקצועי בהתאם לצורך)

עם הכניסה להריון יש עלייה הדרגתית ביצירת הורמוני מין ובהורמוני סטרס כאשר מצב השיא הוא בלידה. ביום השלישי אחרי הלידה, רמת ההורמונים צונחת בבת אחת- מצב שנקרא "מפל הורמונלי". מצב של דכדוך אחרי לידה מופיע בכ – 50-80% מהלידות, כך שנשים שאין להן דכדוך, הן בעצם במיעוט. שינויים הורמונליים מהירים אלו יחד עם ההגעה הביתה והשינוי הגדול מהאופן בו עזבו את הבית, הפחדים, חוסר הידע, ההתמודדויות החדשות מאפשרים התפתחות תופעות וסימנים של דכדוך אחרי לידה.

על פי הסקרים החדשים,  1 מתוך 8 נשים יחוו דיכאון לאחר לידה, הסימפטומים דומים לדכדוך אחרי לידה ומופיעים (או ממשיכים) בין שבועיים לחודש לאחר הלידה.

פעמים רבות הדולה נקראת לעזרה בטיפול בתינוק כאשר בעצם האם היא זאת שצריכה את הטיפול.

אני יכולה לסייע בבחינת המצב, הערכה, זיהוי והפנייה לבירור מתאים (רופא משפחה, טיפת חלב, עובדת סוציאלית, או גורם מקצועי אשר יאבחן וייתן כלים להתמודדות). אני אסייע לך בבניית מערכת תמך, עזרה בגיוס המשפחה. אלווה אותך לאורך הטיפול, אקשיב ואתמוך בך ולפעמים גם במשפחה.

7
8

תמיכה ו/או סיוע בשינוי שיטת הזנה (מהנקה לבקבוק, מעבר למוצקים)

אעזור לך ואתמוך בך במידה והחלטת להניק, אלמד אותך להכיל נכון מבקבוק ואסייע לך כשיגיע הזמן להעביר מהנקה לבקבוק או להתחיל טעימות מוצקים.

תמיכה רגשית לאם והדרכה בנושאי תזונה, מנוחה, זמן לעצמה

החברה המערבית יצרה סוג של הטעייה סביב "משכב הלידה" (שהיינו מצפות אולי לשכב הרבה?) בתמונות נראות נשים מאופרות, שמחות ומחזיקות תינוק חייכן. ואיך ייתכן שאצלי לא כך הדבר? גופי מתמודד עם שינויים ואני ממש לא ניראת כמו בתמונות. אמהות רבות חשות כך, זה משפיע על מצב רוחן, תזונתן והן כלל לא מצליחות למצוא זמן למנוחה. אך לכך יש השלכות ולכן חשיבות האם במערכת החדשה אינה שונה מחשיבות התינוק.

אדריך אותך ואתן לך כלים להתמודדות עם התקופה המאתגרת, אעזור לך למצוא זמן לאוכל, מנוחה ומעגלי תמיכה אפשריים.

9

להורים המעוניינים להתכונן ללידה:

הכנה מנטלית ורגשית ללידה

הורים רבים נוהגים ללכת לקורסי הכנה ללידה, לומדים את התהליך הטכני, נשימות, סיור בחדר לידה ועוד. אך תהליך זה מלווה בהרבה התרגשות, חששות, פחדים והתמודדויות שונות. בפגישת הכנה נוכל להעלות את כל הנושאים הללו, לפתוח אותם במקום בטוח וללמוד דרכים להתמודדות.

1
8

הכנה ל"חיים שאחרי הלידה"

מעטות הנשים המסכימות לדבר על "החיים אחרי הלידה". נכון, זה לא כמו בתמונות שאנחנו מכירות… אך ככל שעובר הזמן, יותר ויותר נשים מסכימות לחשוף את רגשותיהן ולספר שלא הכל ורוד כמו בסרטים. בינתיים אף קורס הכנה ללידה לא מדבר על מה שקורה אחר כך וקשה לתפוס לעכל את השינוי הצפוי.

אחרי הלידה הגוף הנשי עובר שינויים פיזיים, הורמונליים ונפשיים. ישנן תופעות המשותפות לרוב הנשים ואשר חולפות, ישנן כאלה המצריכות טיפול. חוסר הידע של הורים רבים מעורים פחדים וחששות המעוררים בהלה מיותרת שניתן למנוע.

אתן כלים בסיסיים, ראשוניים וחשובים לכניסה רגועה ותומכת לעולם ההורות.

הכנה לילד שני / נוסף

.כאשר מדובר על תינוק נוסף במשפחה,  אעזור לכם למצוא את האיזון החדש במשפחה, זמני איכות עם הילדים הגדולים, עם בני הזוג, העצמת הילד/ים הגדול/ים, התארגנויות ובניית לוחות זמנים

bg-pink-image
slider1

מעגלי אימהות

קבוצה קטנה ואינטימית של אימהות המוזמנות לבוא אחת לשבוע עם התינוקות שלהן (מגיל לידה עד 12 חודשים) לסדרת פגישות (5 מפגשים) בנושאים שונים איתם מתמודדות אמהות טריות:  הקשר המיוחד בין האם לתינוק, תנוחות מרגיעות בכי וכאבי גזים, מהי התפתחות תקינה מבחינה רגשית ומוטורית של התינוק, מעבר לאמהות ומתן כלים שימושיים להתמודדות יום יומית. המפגשים מאפשרים שיח, שיתוף, תמיכה, הכרת חברות חדשות, קבלת טיפים וידע מקצועי.

הרצאות במגוון נושאים

2

כל תינוק הוא שונה ואין הוראות הפעלה אחידות המתאימות לכל התינוקות, בדיוק כמו שלכל אמא יש דרך בה היא מאמינה ובחרה לחנך ולגדל את צאצאיה.

הדולה תסייע להורים ליישם את הדרך בה ההורים מאמינים, בה בחרו ומעוניינים ליישמה.

השיחה ללא תשלום וללא התחייבות

יש לך שאלה? צרי איתי קשרביאטריס גל

יועצת ומלווה להורות ראשונית